Jentekretslaget 2016/2017

Også i år avholdes turneringen for jentekretslag  i Stavanger, fra 27. januar til 29. januar. Mesterskapet er en viktig representasjonsoppgave for spillere i ishockeykretsene og det er den viktigste arenaen for spillere til å vise sine ferdigheter, i forhold til videre sportslig satsing både i klubber og i forhold til landslag.

kj

Dette var sesongen Østfold Ishockeykrets skulle stille eget jentekretslag for første gang, men da invitasjonen fra forbundet kom var aldersinndelingen innskrenket, slik at jenter født 2000-2003 kan delta. Dermed hadde vi ikke nok jenter allikevel, og vi har som forrige sesong samarbeidet med kretsene Akershus og Hedmark/Oppland. Til tross for dette er noen jenter dispet opp eller ned.

Laget har hatt flere samlinger gjennom sesongen og begynner å bli godt kjent med hverandre. Jentene som reiser til Stavanger er:

kj

Nora Christophersen (C) 2001 Lørenskog
Amalie Rygge Fimreite 2004 Holmen
Helene Rygge Fimreite 2001 Jutul
Maren Frøhaug (A) 2000 Storhamar
Herborg Rut Geirsdottir (A) 2001 Sparta
Karen Jensen 2001 Lørenskog
Nora Karlstad-Solberg 2002 Sparta
Maria Kristiansen 2002 Ski
Eline Marie Lervik 2003 Comet
Silje Markussen 1999 Sparta
Kine Martinsen 1999 Nes
Nora Torp Myrvang 2001 Nes
Guro Smefjell 2002 Ski
Malin Steen Nilsen 2004 Sparta
Therese Wesstad 2002 Ski
Andrea Westrum 2002 Ullensaker

kj

Trenere og ledere:

Hovedtrener Rune Svendsen 48100100 rune@nettsoft.no
  Marte Carlsson 93037167 marte_carlsson@hotmail.com
Assisterende trener Linn F. Aakre 41579799 aakre16@hotmail.com
Lagleder Georg T. Smefjell 996 21 784 georg@smefjell.com
Assisterende lagleder Jenny Karlstad-Solberg 466 27 071 jenny@ostfoldihk.no
Materialforvalter Erik Karlstad-Solberg 926 53 334 erik.k.solberg@gmail.com
Reiseleder Gro Smefjell 99621781 gro@smefjell.com

kj

Vi ser fram til en begivenhetsrik helg i Stavanger, sammen med flotte representanter for jentehockeyen og kretsene våre.

kj

Kampoppsett:

Dato Oppmøte Kampstart Motstander Hall
28. januar 09:00 10:00 BTV Siddishallen
28. januar 12:00 13:00 OIHK Stavanger Isbane 2
29. januar 09:00 10:00 STIHK Stavanger Isbane 1
29. januar 13:00 14:00 ROHO Siddishallen

Lykke til!